Yeminli Tercüme Bürosu

Yeminli Tercüme Bürosu bünyesinde yeminli tercümanları olan ve yeminli tercüme işlemlerini yapabilecek kapasitede yetkinliğe sahip tercüme bürosudur. Yeminli tercüman bu ünvanını noterde yemin ederek kazanır. Noter, tercümanın dil bildiğine dair belgesini sunması üzerine o tercümana yemin zaptı çıkarır ve o tercüman yemin ederek yeminli tercüman olur. Ayrıca, adliyelerde bilirkişi tercüman olarak seçilmiş olan tercümanlar da yeminli tercüman sayılmaktadır.

Yeminli tercüme işlemini onaylamak sadece bir tercümanın elinde değildir. Mutlaka bir tercüme bürosu da o yeminli tercümanın imzasının altına kendi kaşesini basmalıdır. Yani, yeminli tercümanın ve tercüme bürosunun kaşesi ve imzasıyla bir yeminli tercüme işlemi yapılabilir.

Türkiye’de dil bilen ve bunu belgeleyebilen herkes yeminli tercüme yapabilse de, asıl yeminli tercümanlar Üniversitelerin Mütercim-Tercümanlık ve ilgili yabancı dil bölümlerinden mezun olan kişilerdir. Bu kişiler zaten bu işin eğitimin aldıkları için tercüme işini en profesyonel şekilde yapabilecek yegâne kişilerdir. Tabi ki yine de bu tercümanların da bir yemin zaptı çıkararak yeminli tercüme büroları ile çalışmaları gerekmektedir.

Bazı evraklar tercüme edildikten sonra yalnızca tercüme bürosunun ve tercümanın onayıyla geçerli olabilmektedir. Bazı kurumlar ve resmi makamlar bu şekilde onaylanmış yeminli tercümeleri kabul etmektedir. Ancak, bazı devlet daireleri de yalnızca noter onaylı tercüme kabul etmektedir.

Yeminli tercüme kabul eden bazı kurumlar şunlardır: Tarım Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Özel Şirketler, yurtdışı bazı kurumlar, yabancıların ehliyet sınavı için Milli Eğitim Bakanlığı gibi bazı kurumlar aşağıdaki bazı evrakların yeminli tercümelerini kabul etmektedir.

Diploma yeminli tercüme, ehliyet yeminli tercümesi, transkript yeminli tercüme, mahkeme kararları yeminli tercüme, pasaport yeminli tercüme, imza sirküleri yeminli tercüme,  nüfus cüzdanı yeminli tercüme, ticaret sicil gazetesi yeminli tercüme, boşanma kararı yeminli tercüme, faaliyet belgesi yeminli tercüme, oda kayıt sureti yeminli tercüme, evlilik cüzdanı yeminli tercüme, şirket faaliyet raporları yeminli tercüme, tapu yeminli tercüme, patent yeminli tercüme, sözleşme yeminli tercüme, apostil yeminli tercüme, vekâletname yeminli tercüme, sağlık raporu yeminli tercüme, denklik belgesi yeminli tercüme gibi resmi evrakların tercümelerini Türkiye Yeminli Tercüme Bürosu olarak profesyonel yeminli tercüman kadromuzla gerçekleştirmekteyiz.

Tüm Türkiye’ye yeminli tercüme hizmeti vermekteyiz. Merkezi Ankara olan Türkiye Yeminli Tercüme Bürosu, Ankara dışındaki illere de 1 gün içinde yeminli tercüme hizmeti sunmaktadır. Tercümesi yapılacak belgenizi mail, faks, whatsapp, facebook, Google plus vb. yoluyla bize iletmeniz yeterlidir. Akabinde tercümeniz yapılarak ücretsiz bir şekilde adresinize kargolanacaktır.

Ankara’da yeminli tercüme yaptığımız bazı yerler şu şekildedir: Çankaya yeminli tercüme, Kızılay yeminli tercüme, Tunalı yeminli tercüme, Sincan yeminli tercüme, Balgat yeminli tercüme, Yenimahalle yeminli tercüme, Cebeci yeminli tercüme, Bakanlıklar yeminli tercüme, Keçiören yeminli tercüme, Altındağ yeminli tercüme, Tandoğan yeminli tercüme, Maltepe yeminli tercüme gibi merkezlerde tercüme hizmeti sunmaktayız.

Comments are closed.

WhatsApp WhatsApp ile Hızlı Teklif Almak için Tıklayın