Web Sitesi Tercüme

Gelişen teknoloji ve internet dünyasının uçsuz bucaksız olarak genişlemesi, artık bu ortamların bir reklam, ticaret, tanıtım ve iletişim dünyası haline gelmesine yol açtı. İnsanlar bilgisayar, akıllı telefonlar ve tabletlerle yatıp tabletlerle uyanmaktadır. Böyle bir gelişmenin yanı sıra, ülkemiz ekonomisinin son yıllarda gösterdiği ithalat ve ihracat alanlarındaki hacim büyümesi ile birlikte Türk şirketlerinin yurtiçi ve yurtdışında tanınma ve reklam faaliyetlerine yönelik kullanabilecekleri en büyük platform sanal dünya, yani internet olmuştur. Bu tanınma, reklam ve iletişim faaliyetlerinin gerçekleştirildiği ortamlar ise sanal mağaza, dükkân ve ofisler haline gelen web sitelerdir. Web sitelerin Türkçeden diğer diller çevrilmesi ve web sitesi tercümesi bu bağlamda büyük önem kazanmıştır.

Ticaretten sanata, teknolojiden bilime, eğitimden akademiye, reklamdan tarihe kadar akla gelebilecek birçok alanda hazırlanan web site tercümesi, web site sahibinin dünyaya doğru ve güzel bir şekilde anlatılmasını sağlamalıdır. Web site sahiplerinin hedef dilde insanlara vermek istediği mesajı doğru bir şekilde anlamalı ve buna göre tercüme işlemi yapılmaktadır. Hedef kültürün ve anlayışın incelenmesi, site içeriğinin hedef dile uygun hale getirilmesi ve doğru bir şekilde sunulması büyük önem arz etmektedir. Özellikle ticari şirketlerin dünya genelindeki pazarlara açılmasında tabela görevi gören web sitelerin tercümesi uzman tercümanlar tarafından yapılmaz ise hedef dil kitlesi tarafından doğru olarak anlaşılamayabilir.

Türkiye Yeminli Tercüme Bürosu olarak, tercüme işlemi tamamlandıktan sonraki aşamada tercüme editörlerimizce gözden geçirilmekte ve doğabilecek olumsuzlukların önüne geçmek için azami bir dikkatle çalışılmaktadır. Orijinal metinden hedef metine tercüme yaparken hedef kültürün orijinal metinle olan etkileşiminden kaynaklanacak olumsuzlukları siz müşterilerimiz ile tekrar değerlendirmekte ve yeniden hazırlanan metinler sizlerin isteklerine göre şekillendirilmekte ve taleplerinize göre yeniden anlam yüklenmektedir. Böylece birçok şirket ve kuruluş için ortaya çıkabilecek istenmeyen durumların bilinçli olarak önüne geçilmektedir. Türkiye Yeminli Tercüme olarak web site tercümesinde uzman tercümanlarımızla siz değerli müşterilerimize hizmet sunmaktan mutluluk duyarız.

Comments are closed.

WhatsApp WhatsApp ile Hızlı Teklif Almak için Tıklayın