İngilizce Tercüme

Ülkemizde ve dünyanın birçok yerinde tercüme denince akla İngilizce tercüme gelmektedir. Gerek tarihsel süreç gerekse son yüzyılın egemen güçleri İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri’nin anadili olan İngilizcenin bilim ve teknoloji dünyasında olan sarsılmaz hâkimiyeti sebebiyle dünya milletleri İngilizceyi ortak dilleri ilan etmiş ve çok milletli bir köy haline gelen dünyamızda iletişimin en çok kullanılan unsuru haline gelmiştir.

Dünyanın neresine giderseniz gidin okullar ve üniversiteler eğitimlerinin bir bölümünü İngilizce ile yapmaktadır ve bu durumda da ingilizce tercüme büyük önem kazanmaktadır. Makaleler İngilizce yazılmakta çıkartılan yeni teknolojik ürün ve aletlerin hepsinde İngilizcenin esintilerini görmek mümkündür. Ekonomi ve bilim dünyasında kullanılan kelime ve terimler ya İngilizce ya da İngilizceden edinilen kelime ve terimlerdir. En basitinden, ülkemizin herhangi bir şehrinde dükkân ve mağazaların bulunduğu bir sokağa girmemiz halinde, camlarda ve tabelalardaki İngilizce kelimeleri görmemenize imkan yoktur. Bizler de bir ölçüde bu ortak dili kabullenmiş durumdayız.

Yukarıda bahsettiğimiz “realiteden” sonra tercüme konusuna değinecek olursak, ülkemiz için İngilizce çeviri sektörünün ‘Amiral Gemisidir’, can simidi ve sektör dâhilindeki paranın dönmesini sağlayan en önemli unsurdur. Var olan dil çiftleri arasında İngilizce en çok kullanılan dildir. Sadece yazılı tercümede değil, ayrıca sözlü tercüme alanında da İngilizce en çok kullanılan dil olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunların yanı sıra, ülke bazında finansal durumları değerlendirecek olursak inşaat, tıp, akademi, hukuk, uluslararası ilişkiler, ticaret, turizm, sanat, bilim, teknoloji, sanayi, bilgi, güvenlik ve diğer birçok sektörde İngilizce çok yoğun olarak kullanılmakta İngilizce tercümeye duyulan ihtiyaç her geçen gün artmaktadır.

Hızına yetişemediğimiz teknoloji dilinin İngilizce olması da özellikle teknik anlamdaki çevirilerin büyük bölümünün İngilizce olmasına sebep olmaktadır. Yurt içine ithal edilen birçok ürününün kullanma kılavuzlarından tutun ilaçların prospektüstlerine kadar birçok metin İngilizcedir. Haliyle bu durum çeviri sektöründe İngilizcenin önemini birkaç kat artırmaktadır.

Türkiye Yeminli Tercüme Bürosu olarak her alandaki İngilizce metinlerinizi uzman kadromuzla istediğiniz dile tercüme etmekteyiz. Kaliteli tercüme hizmeti ve uygun fiyat ile sizlere hizmet etmekten memnuniyet duyarız.

Comments are closed.

WhatsApp WhatsApp ile Hızlı Teklif Almak için Tıklayın