Resmi Evrak Tercümesi

Resmi Evrak Tercümesi

Alanında yetkili ve uzman olan kişiler tarafından yurt dışında kullanılmak üzere resmi evrakların o ülkenin diline çevrilmesine resmi evrak tercümesi denir. Devlet kurumlarından özel sektörde yer alan firmalara kadar pek noktada ihtiyaç duyulan resmi evrak tercüme işlemleri, titizlik ile yapılmak zorundadır.

Resmi evrak tercümesi yapabilmek için ilgili ülkenin dilinin çok iyi bir şekilde bilinmesi gereklidir. Aksi durumda belge düzenlenirken yaşanan karışıklıklar gidilen ülkeye girişlerde ciddi problemlere neden olabilmektedir. Özelliklede tercüme işlemi yaptıracak olan kişilerin ilgili dil hakkında yeterli bilgiye sahip olmaması evrakların doğruluğu konusunda sıkıntılar yaşanmasına ve kurumlar tarafından geri çevrilmesine neden olabilmektedir.

Resmi Evrak Tercümesi Kapsamında Tercüme Edilen Evraklar

Tercüme büroları tarafından verilen resmi evrak tercümesi hizmeti kapsamında sabıka kaydı tercümesi, pasaport tercümesi, sözleşme tercümesi, sertifika tercümesi, banka belgeleri tercümesi, mahkeme kararları tercümesi, ikametgâh tercüme ve ehliyet belgesi tercümesi gibi hizmetler sunulur.

Sürücü Belgesi Tercümesi

Resmi evrak tercümesi işlemleri içinde en çok tercüme ettirilen evrak konumunda sürücü belgesi gelmektedir. Yurt dışında araba kullanmak ihtiyacı duyan kişiler için gerekli olan bu işlem aynı zamanda yurt dışından Türkiye’ye gelen kişiler için de verilebilmektedir. Kendi ülkelerinde sahip oldukları sürücü belgelerini gittikleri ülkenin diline tercüme ettiren kişiler bu sayede o ülkede araba kullanabileceklerini yetkili kurumlara belirtmiş olurlar.

Kimlik Belgesi Tercümesi

Hangi ülkeye ait bir vatandaş olduğunun gösterilmesini sağlayan kimlik belgeleri, yurt dışına çıkış işlemlerinde tercümesi sık istenen bir belgedir. Bu noktada en önemli evraklardan biri olan kimlik belgesi tercüme işlemi çok dikkatli bir biçimde ilgili dili çok iyi bilen kişiler tarafından tercüme edilmelidir.

Çeşitli sebeplerde yurt dışına çıkacak olan kişilerin doğru, güvenilir ve işini iyi yapan tercüme bürolarından hizmet aldıklarında karşılaşılacak olan problemleri tamamen ortadan kaldıracaktır. Profesyonel bir hizmet anlayışı ile sunulan resmi evrak tercümesi işlemleri herhangi bir sorun ve sıkıntıya sebep olmadan gerçekleştirilmek istenen ziyaretlerin bir an önce yapılmasına zemin hazırlayacaktır.

Evlilik Cüzdanı Tercümesi

Dünyanın her ülkesinde hukuki olarak geçerliliği bulunan evlilik cüzdanları, çoğu zaman yurt dışına çıkış işlemleri sırasında tercümesi istenen evraklar arasında yer almaktadır. Yabancı kurumların evlilik cüzdanı içindeki her tülü ihtiyaçları olan bilgileri kullanabilmeleri için kendi dillerinde hazırlanmış olması gereken evlilik cüzdanları tercüme büroları aracılığı ile hatasız ve eksiksiz olarak çevrilebilmektedir.

Yeminli tercümanlar tarafından tam anlamı ile tercüme edilmiş evlilik cüzdanı belgeleri çok hızlı bir şekilde hazırlanabilir ve vize başvurularında kullanılabilir olmaktadır. Alanının iyi hizmet sunan tercüme büroları tarafından İngilizce başta olmak üzere pek çok dilde tamamen profesyonel tercüme işlemleri rahatlıkla yapılabilmektedir. Bu sayede vize ve pasaport alma gibi yurt dışına çıkış işlemleri için gerekli olan tüm süreçler hızlı bir şekilde tamamlanır.

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.

WhatsApp WhatsApp ile Hızlı Teklif Almak için Tıklayın