Kurumsal Deşifre İşlemleri

KURUMSAL DEŞİFRE İŞLEMLERİ

İş hayatımızda ve gündelik hayatta video ve ses kayıtları çok sayıda işlem için sıkça kullanılmaktadır. Kayıt cihazlarının işlevselliği ile hızlı ve basit işlemler gerçekleştirmekteyiz. Güzel anlarımızın kayıt altına alınması ya da konferans seminer gibi çalışmaların kolayca kopyalanarak dağıtımın sağlanması böylelikle her an elimizin altında bu kıymetli anların var olması hayatımıza kolaylık getirmektedir. Ancak bu kayıtların yalnızca küçük bir kısmına ihtiyaç duyduğumuzda tüm kaydı izlemek ve içinden gerekli olan kısmı bulup çıkarmak, not almak büyük bir çile haline gelmektedir. Deşifre İşlemleri sayesinde, medya ortamındaki ses kayıtları kâğıt üzerine yazı haline dökülebilmektedir. Bu sayede uzun saatler süren konuşma kayıtları içinden öğrenmek istediğimiz metni bulup çıkarmak için harcayacağımız zaman kendimize kalmaktadır. Ses kayıtlarının yazılı metne dönüştürülmesi işlemi için özel cihazlar kullanılmaktadır. Kullanılan bu elektronik aletler sayesinde video ya da ses kayıtlarının içeriğinde yer alan konuşmalar konunun uzmanı çalışanların da katkısıyla, dilediğiniz formatta yazılı hale getirilebiliyor. Metne dönüştürülen konuşmaları kâğıda basılı halde temin edebileceğiniz gibi, kullandığınız bilgisayarın işletim sistemine bağlı olarak tercih edeceğiniz bir metin programında çalışacak biçimde de edinebilirsiniz.

Videolarınız için gerekli gördüğünüz durumlarda altyazı şeklinde montaj işlemi de yapılabilmektedir. Yabancı dizi ya da film arşiviniz, dilimize tercüme edilerek altyazı şeklinde videoya yerleştirilebilir. Altyazı işlemi aynı zamanda iş dünyasında sık sık yapılan toplantılar ve çeşitli organizasyonlarda ses problemleri yaşandığında deşifre işlemleri ile analiz yapılarak çözüme kavuşturulabilir. Oynatılan videolarda izleyicilerin okurken gözünün yorulmaması ve video renklerine göre doğru rengin kullanılması yapılan işin kalitesi açısından önem arz etmektedir. Var olan ses kaydının üzerine yeni ses kaydı montajı da yapılabilmektedir. Ses analiz işleminin hukuk, sağlık, ekonomi gibi farklı uzmanlık alanına sahip personeller tarafından titizlikle yapılması gerekir. Alanında uzman personellerin seminer, konferans gibi bilimsel konuşmaları çözümleyebilmesi alınan sonuç açısından büyük önem arz etmektedir.

Kayıtların deşifre işlemi sayesinde kısmi metinler elde edebileceksiniz. Tüm deşifre işleminin 10 sayfadan fazla yer kaplaması ve aradığınız metni saatlerce inceleyerek bulmanız yerine, basit arama yöntemleri kullanarak sadece ihtiyacınız olan bölüme ulaşabileceksiniz. Örneğin 3 saatlik bir toplantı kaydı içerisinde aradığınız bir bilgiyi tüm videoyu gözden geçirdikten sonra bulabilecekken, bilgisayar ortamında yazılı metne dönüştürülmüş ses kayıt metni içeriğinde kolayca aradığınız bölüme ulaşabileceksiniz. Sınırlı sayıda katılımcı ile gerçxekleşen tanıtım toplantılarınız için çok sayıda kişinin toplantı notlarındaki ilgili bölümlerinden faydalanması mümkündür. Deşifre işlemleri sayesinde özetleme, raporlama, istatistik ve analiz yapma olanağına da sahip oluyorsunuz. İş dünyasında zamandan yaptığınız tasarruf hem personel çalışma performansına hem de genel iş akışına olumlu katkı sağlayacaktır. Medya ortamının tercümesi ya da ses kayıtlarının metne dönüştürülmesi işlemi öncesi kopyasının güvenli bir ortamda tutulması ya da size teslim edilmesi ile olası kayıplar önlenmiş olmaktadır.

 

Comments are closed.

WhatsApp WhatsApp ile Hızlı Teklif Almak için Tıklayın