Tercüme Büroları

Tercüme Büroları, çoğunlukla yazılı tercüme hizmeti sunmakla beraber bazıları simultane ve ardıl gibi sözlü tercüme hizmetleri de sunmaktadır. Özellikle yeminli ve noter onaylı olması gereken tercümeler konusunda gidilmesi gereken tek yer tercüme bürolarıdır.

Ancak, Türkiye’de faaliyet gösteren tercüme bürolarının yarısı kadarı yeminli tercüme bürosudur. Yani, bünyesinde yeminli tercümanı vardır ve anlaşmalı olduğu noter ile birlikte çalışarak tercüme onayı yapabilmektedir. Diğer tercüme büroları da yalnızca yemin gerektirmeyen çeviriler yapmaktadır. Bazıları birlikte çalışacak yeminli tercüman bulamadığından, bazıları da evrak işiyle uğraşmak istemediğinden bu şekilde çalışmayı tercih etmektedir.

Ankara’da faaliyet gösteren Türkiye Yeminli Ankara Tercüme Bürosu da Ankara’da tüm dillerde yeminli ve noter onaylı tercüme hizmeti sunan kurumsal bir tercüme bürosudur. Tercüme büroları Ankara arasında sektörün ihtiyacı olan en önemli husus profesyonelliktir. Tercüman olmayan ve hatta kendisi dil bilmese de en azından ofisinde bir yeminli tercüman bile bulundurmayan bazı tercüme büroları bu işin ciddiyetinin farkında olmaksızın tercüme yapmaya çalışmaktadır. Oysa, tercüme işleri o kadar önemlidir ki, en küçük bir yanlışlık içinden çıkılamayacak bir hal alabilmektedir.

Örnek vermek gerekirse, yurt dışına gidecek bir nüfus kayıt örneğinde cinsiyeti belirtirken erkek (he) yerine (she) yazılması yapılacak işlemin yapılamamasına neden olmaktadır. Bu gibi konularda tüm dünyada büyük bir özen gösterilmektedir. Bir de bu durumu telafi edecek vaktiniz yoksa, vize işlemlerinizden tutun da yurtdışı eğitim işlerinize kadar birçok işiniz aksayabilir.

Bu gibi sorunlarla karşılaşmamak için sizleri de Ankara’nın en profesyonel tercüme bürosuna bekliyoruz. Ankara tercüme büroları içinde kaliteyi ve kurumsal iş anlayışını benimsemiş olan Türkiye Yeminli Tercüme Bürosu, tüm dillerde yazılı ve sözlü tercüme hizmetleriyle çözüm ortağınız olmaya hazırdır.

Comments are closed.

WhatsApp WhatsApp ile Hızlı Teklif Almak için Tıklayın