Tercümanlık Bürosu

Tercümanlık bürosu olarak hizmet vermekte olan bürolara olan talep her geçen gün artış göstermektedir. Bunun başlıca nedeni olarak, artık herkesin uluslar arası düzeyde iletişime sahip olmasıdır. Geçtiğimiz senelerde sadece büyük firmaların tercümanlık bürosu ihtiyacı varken, artık günümüzde bireyler, küçük ve orta halli işletmeler dahi tercümeye ihtiyaç duymaktadır. İçinde yaşadığımız modern dünyanın getirisi olarak ise bu ihtiyaç artarak devam etmektedir.

Artan ihtiyaç doğrultusunda tercümanlık bürosu ihtiyacı bir yana, kurum veya bireylerin kaliteli tercümanlık bürosu bulmak için ayırdıkları zaman da bu durumla birlikte artmaya başlamıştır. Bir tercümanlık bürosunun kaliteli olarak nitelendirilebilmesi için, sizin talebinize cevap verebilmeli ve bu talebi doğru bir zamanda, kusursuz bir şekilde size ulaştırabilmelidir.

Tercümanlık bürosu nerede aranır?

Ankara tercümanlık bürosu bulabilmek adına yoğun bir süreçten geçmek yerine pratik olarak tercümanlık bürosu ihtiyacınızı bulabileceğiniz birçok kolay yöntem bulunuyor.

İlk olarak arama motorları tercümanlık bürosu ihtiyacınız için size yardımcı olabilecek seçenekler arasında yer almaktadır. Arama motorlarında arama yaparken, aramanızı bulunduğunuz bölgeden yaparsanız daha kolay bir şekilde tercümanlık bürosu hedefinize yaklaşmış olursunuz.

Tercümanlık bürosu bulmanızın bir diğer yöntemi ise çevrenizden geçmektedir. Daha önce ailenizden veya iş arkadaşınızdan tercümanlık bürosu ile çalışmış kişiler varsa, bu tavsiyeler arama motorlarından çok daha etkili olacaktır.

Tercümanlık Bürosu ile Çalışma

Tercümanlık bürosu buldunuz fakat, size uygun olup olmadığını ve sizin ihtiyaçlarınızı karşılayacak düzeye sahip olduklarını kestiremiyorsanız. Bunun için ise endişelenmenize hiç gerek yok. Tercümanlık bürosu ile yapacağınız görüşmede soracağınız anahtar sorular size fikir verecektir.

Tercümanlık bürosu ile ilk iletişme geçtiğiniz andan itibaren siz de hazırlıklı olmalısınız. Size ilk sorulacak olan soru; tercümenin hangi kaynak dil ve hedef dil arasında (örneğin; Rusçadan Türkçeye mi? veya Türkçeden Arapçaya mı?) yapılacağıdır. Bununla birlikte, tercümenizi ne zaman teslim almak istediğiniz de sorulacak bir diğer sorudur. Bu tarzda temel bilgileri tercümanlık bürosu ile paylaştıktan sonra size bir fiyat sunacaklardır.

Bunun yanı sıra daha detaylı bilgi almak istiyorsanız sizin sormanız gereken bir takım temel sorular bulunuyor. Bu sorular hem tercümanlık bürosunun hem de sizin işinizi kolaylaştıracaktır.

  1. Fiyatlandırmayı çevrilecek dile göre yoksa çevrimi yapılacak dile göre mi belirliyorsunuz?
  2. Fiyat teklifinizin sabit mi? Yoksa daha sonra herhangi bir fiyat değişimi meydana gelebilir mi?
  3. Tercüme yapacak olan tercümanların yeterlilik düzeyi nedir?
  4. Teslim süresi net mi? Herhangi bir problem meydana gelirse, bu gibi problemleri nasıl çözümlüyorsunuz?
  5. Tercüme işlemi bittikten sonra, tercümeler kontrol ediliyor mu? Son okuma yapılıyor mu? yoksa sadece tercüme işlemini mi yapıyorsunuz?
  6. Ödemeyi iş öncesinde mi yapacağım, yoksa iş sonrasında mı yapacağım?

 

Tüm bu sorularınızın cevabını Türkiye Yeminli Tercüme Bürosu'ndan ücretsiz olarak alabilirsiniz.

Oy Verin

Comments are closed.

WhatsApp WhatsApp ile Hızlı Teklif Almak için Tıklayın